Program 2013

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /customers/7/8/9/musikkfesttrondheim.no/httpd.www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 300 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /customers/7/8/9/musikkfesttrondheim.no/httpd.www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 303

Følg oss også på Facebook og på Twitter for fortløpende og oppdatert informasjon!

Tagg bildene dine på Instagram med #musikkfestTRD og få det vist på hjemmesiden- og facebooksiden vår!

Vår nye logo!

Vi gjør oppmerksomme på at det har kommet endringer i forhold til det trykte programmet, men du vil alltid finne det korrekte programmet på denne siden og i kartprogrammet.

PROGRAMMET SOM PDF

KART OVER SCENENE MED OPPDATERT PROGRAM (perfekt å ha med på mobilen!):
Se kartet her (Google Maps)

TORVET
Scenen på Torvet arrangeres i samarbeid med Framtiden I Våre Hender.

12.00: Juba Talenter
12.40: Maja Viseklubb
13.00: Adrees
14.00: Sitrussyre
15.00: An-Magritt

16.00 – 19.00: Ungdommens Kulturmønstring Presenterer:
16.00: Myrtoula Røe
16.30: Murray
17.00: Lydløs
17.30: Durivill
18.00: The WeNadia
18.30: Erle og slaget

NORDRE
10.30: SINTEF-koret
11.00: Candiss
11.30: Mannskoret Nøkken
12.00: Nidarvoll Ungdomskorps
12.30: Malvik Musikkorps
13.00: Strinda Ungdomskorps
13.30: Byåsen Musikkorps
14.00: Tillerblæsen
14.30: Strindheim Janitsjar
15.00: Berg og Singsaker skolekorps
15.30: Berg og Singsaker veterankorps
16.00: Trondheim Accordion Club
16.30: Kor Læne

Korpsparade Midtby’n ca. 12:00:
Strinda Ungdomskorps

ILA BRAINNSTASJON
12.00: Arne Espelund og Vogts Bande
14.00: Gunnhild Hasund
15.00: Following Bob
16.00: Sivert Ericson
17.00: Fotveita Bruktjazz
19.00: Villrot Goes Waits
20.00: Andreas Jenssen
21.00: Natasha Shyrose
22.00: Voces del Sur

BAKGÅRDSSCENE ILA BRAINNSTASJON
11.40-11.55: Maren Berg Dybvik / Andrea Elvira Karlsvik: Dikt
12.40-12.55: Tiril Lyslo Haugskott /Yngve Sikko: Dikt
13.30-14.00: Trommeband ved Siv Øyunn Kjenstad / Simon Olderskog Albertsen / Ole Mofjell
14.40-14.55: Bushra Rekabi: Dikt / Marianne Lauritsen: Monolog
15.30-15.40: Gita Aspen: Dikt
15.40-16.00: AndersAnja: Dikt
16.40-16.55: Helen Olaussen / Emilie Hybertsen: Dikt
18.30-18.50: Eirin Digre: Visesang
19.40-19.55: Trine Harbak: Visesang

DANSESCENE ILA BRAINNSTASJON
13.00-13.25
Flamenco Trondheim og Zagroutha

ILAPARKEN (barneprogram)
11.45 -13.45 – Sirkus i Ilaparken

11.30: Byåsen Musikkorps
12.15: Eventyr med Egil Stenhaug Strand
13.40: Bamsesykehus
14.00: Musikkmanesjens Bøljeband
14.30: Trondheim Private Musikkskole
15.00: Bendik og Andreas
15.15: Ila Juba

LAMOPARKEN
12.00: SKA-frika (avlyst)
12.30: Damm Quintet
13.00: Conurbia (avlyst)
13.30: folkE
14.00: Lionhorse
14.30: The Boogiemen Inc
15.00: Remedy City
15.30: Jazzmus xperiment
16.00: Explicit Licks
16.30: King George (VIII)
17.00: Glefs
17.30: The Airborne Highfives
18.00: Ravage Rose
18.30: Entitle
19.00: Forræderi
19.30: Pappasaft
20.00: Wandering West

12-16 Røde Kors Trondheim kommer med Bamsesykehus!! Ta med en syk og hullete bamse til bamsesykehuset og ta den med hjem frisk og uten hull.
14-16 Sirkus med Seela og Kristian

LADEMOEN KIRKE (barneprogram)
Barne- og ungdomsprogram i samarbeid med Lademoen Menighet.

12.00: Trondheim Private Musikkskole
12.30: Småbispan
13.00: Vilde Snustad (fiolin)
13.30: Rosenborg Skole
13.50: Duett ved Maiken & Inger
14.00: Raw Dansestudio
14.20: Myrtoula Røe
14.40: Juba Talenter
14.55: Barnekoret Toneklang
15.15: 1.-3.klasse ved Trondheim internasjonale skole spiller «The Selfish Troll»

** Lademoen Kirke, Bakke Kirke og Ila Kirke arrangerer i samråd «Kultur i kirken» under Musikkfest.

ILENS FRIE FORSAMLING / BYNESVEIEN 13
12.00: Luca & The Kangaroo Syltetøy
13.00: Bandet
15.00: The Hicks
15.00: The Heartbeats
16.00: Hence
17.00: Harvest
18.00: Svevestøv

HANSKEMAKER BAKKEN
19.30 Fridjof Riis

HØYBLOKKENE I SKJÆRINGEN
14.00: Eirin Digre
15.00: Andreas Jenssen

LADEMOEN KUNSTNERVERKSTEDER/ BABEL VISNINGSROM FOR KUNST
13.00-16.00: Café Den Hvite Elefant: Kaker, kaffe og saft

12.00 – 16.00: Utstilling med Kristina Kvalvik og Helene Juillet
13.00: Konsert med kunstner og musiker Tore Reisch

Kristina Kvalvik (Norge/ Danmark) arbeider med videoinstallasjoner som
utforsker begrensningen av synets oversikt og vår evne til å tolke det vi
ser. I mange av hennes videoer benyttes klassiske filmelementer som språk,
scener og karakterer, der de dekonstrueres og repeteres, og slik skaper en
effekt som både er gjenkjennelig og desorienterende.

Helene Juillet (Frankrike) arbeider med geometriske skulpturer i stor
skala, ofte utført i treverk. Hun benytter seg av rommet slik en tegner
benytter seg av papiret, hvor hun ”tegner” former i rommet med sine
skulpturer.

BAKKE KIRKE
15.15 Liv Benedicte Bjørneboe – Orgel og Piano
15.30 Sangkoret samklang
15.50 Siril Malmedal Hauge, Sturla Hauge Nilsen og Egil Kalman
16.20 Fredrikstad damekor
16.35 Cattis Janner, Fredrik Rasten, Espen Berge, Simen E. Larsen og Hallvar Haugdal.
17.05 Tromsø Sangforening
17.20 Fagforeningens Mannskor Hamar
17.35 Hogne Kleiberg

** Lademoen Kirke, Bakke Kirke og Ila Kirke arrangerer i samråd «Kultur i kirken» under Musikkfest.

BRUKBAR & SUPA
Vi feirer musikkens dag med DJs på uteserveringen!

DJs
JURI GAGARIN (Whose House??!!)
GUNNAR ØRA JR (Familien)
ANDREW CHRISTOPHER (BrukBar / SUPA)
MATT HUFFLEY (Dødpop Records)

Det blir SOUL, FUNK og HIP-HOP fra kl 14 til vi ikke orker lengre.

ILEN KIRKE
** Lademoen Kirke, Bakke Kirke og Ila Kirke arrangerer i samråd «Kultur i kirken» under Musikkfest.
PROGRAM KOMMER SNART!

BAKKLANDET
12.00: Sykkelheisen Trampe åpner igjen!

ANTIKVARIATET
20.00: Following Bob

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

– Alltid første lørdag i juni!