Program 2016

Følg oss også på Facebook, Instagram og på Twitter for fortløpende og oppdatert informasjon! Her er forøvrig arrangementet på Facebook

Tagg bildene dine på Instagram med #musikkfestTRD og få det vist på hjemmesiden- og facebooksiden vår!

PS! Vi tar forbehold om at noen av artistsidene kan ha feil tidspunkt, men her på programsiden står alltid riktig sted og tidspunkt. 

HER KAN DU SE PROGRAMMET I ET GOOGLE KART (ÅPNES I APPEN PÅ MOBIL)
(programmet fortsetter under kartet)

Sist oppdatert: 03.06.2016 – kl 10.38

Se en alfabetisk oversikt over årets artister og utøvere

Hør 17 av artistene i Spotify

LAMOPARKEN (metal/punk/rock)

Konferansier: Eirik Tiller

12.05 – Skamburger (stoner / punk / metall)

12.40 – SKUR (pønk)

13.20 – Artwork of Hate (symfonisk metalcore / djent)

14.00 – Venner (alternativ rock)

14.40 – Oh Yeah Tiger (alternativ rock)

15.20 – Eye Of Horus (metalcore)

16.00 – Bright Lights (alternativ rock/progrock)

16.40 – Strandhugg (djent-metal)

17.20 – Blånæggel (punkrock)

ILAPARKEN (familievennlig)

Konferansier: Børge Pedersen

12.05 – Småbispan (korps)  

12.20 – Frode Rønningsbakk Band (folk)

12.50 – Sør for Sahara (afropop på trøndersk)

13.20 – Televishnu  (rock / pop / indie)

13.50 – Dype Spor (Vise / eldre pop / country)

14.20 – Yogishine (hip-hop / rap / R’n’B / funk / pop)

14.50 – Papa Sierra (alternativ rock)

15.20 – Kaurin (reggae)

15.50 – Sinco Orchestra (Dixieland / show / big band)

16.20 – Reckless Souls (rock)

TORVET – DEN RUNDE SCENEN (korps/kor)

12.00 – ÅPNINGSSEKVENS: Arrangementsansvarlig Hege Willadsen ønsker velkommen

12.05 – Tillerblæsen (til minne om mangeårig musikkfestildsjel Britt Mofoss)

12.15 – Sjetnekoret

13.55 – SINTEF-koret 

14.35 – Småbispan

15.55 – Damekoret Hedda

TORVET – BLUESSCENEN

Konferansier: Bjarne Bårdstu

12.25 – Bjørn Saksgård & DNB

13.05 – Edvardsen & Sønn

13.25 – PRISUTDELING JARLE BEKKAVIKS FOND : Arrangementsleder Hege Willadsen deler ut to stipend  á kr 12.500 (les mer om stipendet)

13.35 – Jo Sverre + Isabelle Bjørneraas (Bella Band) 

14.05 – Madcap Flyers

14.45 – Sticky Forks

15.25 – BBD Blues Band (Bårdstu, Basmo, Damm)

16.05 – Vegar Bollandsås & Rock This House

16.45 – MK’s Marvellous Medicine

EGONSCENEN (LILLETORGET) (trubadur)

Konferansier: Stine Rånes

12.30 – Fritjof Riis (visepop/rock)

13.00 – Jonas Ledang (heartland rock)

14.00 – Greter Fernandez (pop / cubansk / latinamerikansk)

15.00 – Victoria Strand (soul / jazz / R’n’B)

I tillegg: Jernbanens Sangforening, Jernbanens Musikkorps og Tillerblæsen

TRONDHEIM SENTRALSTASJON

12.05 – Mannskoret Nøkken

13.05 – Jernbanebetjeningens Sangforening

14.30 – Sinco Orchestra

15.05 – Tillerblæsen

16.46  Damekoret Hedda

TROLL (ute)

13.00 – The Gipsy Viking

14.30Fritjof Riis (visepop/rock)

16.00 – Aries

17.00 – RainDogs covrer Tom Waits

KAFÉ SKURET (inne)

19.00 Betty’s

20.30 – Pastill

22.00 – Pål Davik

23.00 – Temporary

The Gipsy Viking er taffeltrubadur mellom artistene, i adult version.

ANTIKVARIATET

14.00 – Frode Rønningsbakk solo 

15.00 – Betty’s

16.00 – Jo Sverre

17.00 – The Brørs

18.00 – Frede Gabriel

19.00 – Edvardsen & Sønn

SKANSEN (STEINERSKOLEN)

12.30 – Sivert N. Solum

13.30 – Sapere Aude Guitar Duo

14.30 –

15.30 – Greter Fernandez

16.00 – Sjiraffen Ungdomskor

RAVNKLOA

13.00 – Anne-Marthe Mulstad Andreassen

14.00 – Jonas Ledang

KOLSTADDAGEN (Saupstad Torg og omegn)

11.00 – Åpning ved konferansier Helge Svedal

11.20 – Orientalsk dans v/Zagroutha

11.30 – Trylle- og buktalershow v/Sylfest Myklatun

13.00 – Zumbashow v/ 3T Saupstad

13.05 – Afrikansk tromme og dans v/ Transform

13.20 – Flatåsen Skolekorps

Foreløpig program på Bydelskafeen:
Verdikafe v/Saupstad frivilligsentral og Bahai

«Stive Fingre» spiller til dans

Musikk og servering v/ Frelsesarmeen

Aktivitetsstasjoner for barn og voksne:
Africa Love Familieprosjekt v/ Transform

Bamsesykehus v/Saupstad frivilligsentral

Lesestund for barn v/ Svein Tore Gullestad

«Slå på spikeren» v/ Saupstad frivilligsentral

Gratis sukkerspinn v/Kolstad fotball

Drømmetre og sangstund v/ Kolstad kirke

Ansiktsmaling v/Bahai

Stand og tegneverksted V/ Trofast barnehage

Ballongdyr v/Saupstadkirka

Kroner og masker v/ Saupstad Frivilligsentral

Negledesign v/Bahai

Teselskap v/ Dialogsenteret og Områdeløft

DOKKPARKEN

14.00-15.00 – Strindheim Janitsjar

SPOTIFY-SPILLELISTE

– Alltid første lørdag i juni!